36. konference o výzkumu proměnných hvězd

26. - 28. 11. 2004

Brno, ČR

| základní informace | on-line přihláška | seznam účastníků | program |


Povídání o volbách do výkonného výboru BRNO

Místo konání

Konference se bude opět konat v prostorách Hvězdárny a planetária Mikuláše Koperníka v Brně na Kraví hoře.

Organizační pokyny

Konference začíná v pátek 26. listopadu v 18 hodin. Předpokládaný konec konference je v neděli 28. listopadu kolem 15. hodiny. V rámci konference se uskuteční otevřená plenární schůze B.R.N.O. - sekce PPH. Uvažujete-li o účasti na naší konferenci, sdělte nám, prosím, tuto skutečnost prostřednictvím on-line přihlášky nejpozději do 20. listopadu 2004, nejlépe však obratem. Na přihlášce si také můžete objednat jídlo nebo nám sdělte, zda budete mít příspěvek a v jaké formě jej chcete prezentovat. K dispozici je běžná audiovizuální technika (zpětný projektor, diaprojektor, videoprojektor, dataprojektor, PC). Svůj příspěvek také můžete prezentovat formou posterů o rozměrech 85x60 cm. Při prezenci účastníci platí konferenční poplatek Kč 100,-. Upozornění! Čtěte prosím pečlivě pokyny v části věnované ubytování!

Program konference

Program konference se právě vytváří a bude hodně záležet na Vašich přihláškách.

Ubytování

Pozor, organizátoři v letošním roce nezajišťují nocleh! Nejlevnější variantou noclehu je přespání přímo v prostorách hvězdárny v Brně s použitím vlastních spacích potřeb. V Brně je velké množství ubytovacích zařízení nejrůznějších cenových hladin. Z těch levnějších namátkou vybíráme:

Stravování

Účastníci konference se budou moci stravovat společně v restauraci V-klub cca 200 metrů od hvězdárny případně samostatně v restauracích ve vzdálenějším okolí hvězdárny dle aktuální situace.

Společenský večer

Bude se pravděpodobně konat v prostorách hvězdárny. K účasti na společenském večeru je nutné se přihlásit předem. Cena pohoštění na slavnostním večeru bude zřejmě kolem 100,- Kč.

Jak se k nám dostanete

Hvězdárna a planetárium je vzdálena přibližně 15 minut jízdy tramvají od centra (ze zastávky Česká (tramvaj linka č. 4 směr Masarykova čtvrt - konečná stanice). Od vlakového nádraží musíte nejdříve přejet na zastávku Česká (tramvaje linky 12 a 13 směr Královo Pole) cca 4 minuty jízdy od vlakového nádraží.

V brněnské městské hromadné dopravě platí časové přestupní tarify. Desetiminutová jízdenka stojí 8 Kč, na 40 minut 13,- Kč. Podrobnější informace o brněnské městské hromadné dopravě najdete na stránkách www.dpmb.cz

Pokud využijete k cestě osobní vůz, upozorňujeme, že přímo u hvězdárny není dostatek parkovacích míst. Účastníci mohou parkovat na parkovišti na ulici Kraví hora u koupaliště (přibližně 200 metrů od hvězdárny). Ke hvězdárně (odstavnému parkovišti) se dostanete, když pojedete Údolní ulicí do kopce podél kolejí, těsně před konečnou odbočte doprava, vpravo minete restauraci V-klub a asi 50 metrů dále po pravé straně j e odstavné parkoviště. Pokud budete pokračovat dále, zatočíte doleva a pojedete až na konec cesty, dojedete ke hvězdárně.

V rámci konference se bude v sobotu 27. 11. 2004 pořádat plenární schůze s programem:

Povídání o volbách do výkonného výboru BRNO

  1. Seznámení s programem schůze, volby zapisovatelů a komisí
  2. Zprávy o činnosti a hospodaření
  3. Udělení Ceny Jindřicha Šilhána Proměnář roku 2004
  4. Představení kandidátů
  5. Volby
  6. Diskuse - budoucnost Sekce a programu pozorování proměnných
  7. hvězd v ČR
  8. Vyhlášení výsledků voleb
  9. Různé

Různé informace

Zájemci o prodej různých astronomických tiskovin si je budou moci zakoupit ve vyhrazených přestávkách. Členové ČAS budou moci hned na místě platit členské příspěvky pro rok 2005.

Kontaktní adresa

Své dotazy, poznámky a připomínky směrujte na adresu:

RNDr. M. Zejda
Hvězdárna a planetárium M. Koperníka
Kraví hora 2
Brno
616 00
tel: 541 321 287, fax 541 233 389, e-mail: zejda@hvezdarna.cz

| základní informace | on-line přihláška | seznam účastníků | program |TOPlist